JAK ZŮSTAT POZITIVNĚ NALADĚNI I V ČASE KORONAVIRU

JAK ZŮSTAT POZITIVNĚ NALADĚNI I V ČASE KORONAVIRU

 

Tak, jak je lidské tělo velmi důmyslná a odolná schránka, tak je i lidská mysl velmi hluboké a mocné médium, o které se můžeme opřít. Je to o to více aktuální v současné pandemie. Pozitivní myšlení dokáže zázraky. V několika bodech si řekneme proč.

 

 

Snímek obrazovky 2020-04-01 v 12.50.19

 

 

Na současnou situaci můžeme mít jakýkoliv názor, je však rozumné přistupovat k ní zodpovědně. Proč? Pro jistotu. Resp., Proč ne?

Mnozí z nás, dokonce ani ti starší, něco obdobné nezažili. Před přibližně sto lety nás sice na celém světě trápila tzv. "Španělská chřipka", a proti jejím důsledkem je současný koronavirus jen "nevinný soplík", avšak nikdy nevíme, jak se dále vyvine. Proto je na místě klid a pokora.

Každý den slyšíme o nových nakažených pacientech, o rekordním počtu obětí v jiných zemích. Ovládá nás strach.

Abychom případné onemocnění zvládli, imunita je základ. Nemusíme (nemůžeme) se spoléhat, že my neonemocníme. V opačném případě by to byl totiž šok, který nás může negativně ovlivnit. Neboť i mnozí odborníci, nejen samozvaní motivátoři, hovoří o tom, že naše vlastní pozitivní nastavení významně ovlivňuje naši IMUNITU.

 

 

JAK NA TO? Řekněme si NĚKOLIK TIPŮ A PŘÍKLADŮ:

 

  1. Usmějme sevědomě několikrát za den. Už jste někdy zkoušeli, co udělá v daném negativním momentě mechanické zvednutí koutků úst a uvolnění mimických svalů na čele? Najednou jakoby od Vás odcházeli starosti - v menší nebo větší míře.

 

  1. Omezte přístup k sociálním médiím a zprávámjen na jedno období v dny, i to v rozsahu několika desítek minut. Je třeba udržovat si přehled o situaci, vědět nové doporučení, předpisy a důležité změny. Avšak "rýt" se ve všemožných analýzách počtu nakažených, úmrtí a spojených rizicích nám ve skutečnosti nepomůže lépe přečkat epidemii.

 

  1. Užívejte si přítomnost Vašich blízkých, s nimiž jste v "domácím uzavření". Napište si, nebo jen přejděte v mysli alespoň tři momenty, za které jste vděční a povídejte si o nich.

 

  1. Najděte sičas vychutnat si "kávu". Nyní máte více času na společné rozhovory a celkové zpomalení. Když období koronavirus uplyne, budete z těchto chvil určitě čerpat. Pokud je to v bezpečné míře možné spojit s pobytem na čerstvém vzduchu (klidně na balkoně), bude to výborné.

 

  1. Zacvičte si. Udržujte si kondici nebo se jí začněte pomalu věnovat. I 10 minut je lepších než nic. Zejména, pokud se zanedlouho ohlédnete a zjistíte, že prošly dva týdny.

 

  1. Začněte se věnovat alespoň jednéčinnosti, kterou jste už dlouho plánovali. Stačí jedna. Přílišná ambicióznost může nakonec vést k tomu, že nezačnete s ničím. Co to může být? Vyzkoušejte nové recepty, přečtěte zamýšlenou knihu nebo omyjte okna. Ta poslední činnost nepůsobí romanticky, ale na konci dne budete s sebou spokojeni, a to je pozitivní.

 

  1. Ozvěte se "starým známým"- jako společné téma komunikace doporučujeme odmedziť současné dění do maximální možné míry.

 

  1. Přečtěte si pár vtipů. Doporučujeme to na rozveselení, ne proto že bychom brali aktuální situaci na lehkou váhu.